خبری،آموزشی،اجتماعی
دوخبر آزمونی از آموزش وپرورش شهرستان روانسر
نوشته شده توسط آموزگار در ساعت
به نقل از سامانه اطلاع رسانی آموزش وپرورش روانسر:

خبر اول:مدیران مدارس متوسطه شهرستان روانسر در آزمون مجموعه  قوانین ومصوبات وزارت آموزش وپرورش شرکت نمودند .

رحیم کرمی مدیر آموزش وپرورش شهرستان روانسر با اعلام این خبر افزود :به منظور آشنایی هرچه بیشتر مدیران واحدهای آموزشی متوسطه  با قوانین ومقررات جاری آموزش وپرورش ونیز ارتقای سطح دانش آنان توسط گروه های آموزشی این آزمون با شرکت مدیران مدارس متوسطه در محل سالن جلسات برگزار ونفرات برتر جهت آزمون علمی مرحله ی استانی که بصورت onlineبرگزار می شود انتخاب می شوند  .

وخبر دیگر اینکه :بیش از 50 نفر از داوطلبان مربی آموزش قرآن کریم ،مدارس قرآنی شهرستان روانسر در آزمون تعیین سطح علمی واموزشی با نظارت ارزیابان استانی شرکت نمودند .

معاون پرورشی مدیریت آموزش وپرورش روانسر با اعلام این خبر افزود : در راستای طرح ایجاد مدارس قرآنی در مدارس ساسر کشور 6 مدرسه قرآنی در شهرستان روانسر ایجاد ودر ترم اول فعالیت این مدارس بیش از 500 نفر از دانش آموزان دختر وپسر علاقمند به آموزش قرآن کریم در این مدارس آموزش های لازم را فراگرفتند .

شریف غفاری تصریح کرد به منظور جذب معلمان ومدرسان توانمند جهت فعالیت در این مدارس ضمن فراخوان وثبت نام از معلمان علاقمند آزمون تعیین سطح از50نفر از داوطلبان بصورت شفاهی با نظارت جناب آقای فضل ا... پرنوره کارشناس روابط عمومی واسناد اداره کل آموزش وپرورش واز اساتید وقاریان ممتاز استان کرمانشاه برگزار شد .  

 


فرمانداری روانسر 30پروژه رابرای دور سوم سفر ریاست جمهوری آماده کرد
نوشته شده توسط آموزگار در ساعت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری روانسر :

برای دور سوم سفر هیئت دولت به استان کرمانشاه 30 پروژه پیشنهادی با اعتباری بالغ بر 528 میلیارد و 260 میلیون ریال در شهرستان روانسر در نظر گرفته شده است.

فرماندار روانسر گفت: از این تعداد ، 22 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 36 میلیارد و 726 میلیون ریال و 8 پروژه با رویکرد فرهنگی با اعتباری بالغ بر 113 میلیارد و 100 میلیون ریال مورد بحث و بررسی قرار می گیرد که اصلاح شبکه آبرسانی و تاسیسات فاضلاب شهر شاهو، احداث مجتمع اداری شماره 2 شهر روانسر و مجتمع اداری شهر شاهو، ساختمانهای اداری ادارات آموزش و پرورش ، برق و شبکه بهداشت و درمان، احداث مجتمع باغ هنر،توسعه زیرساختهای منطقه گردشگری غار قوری قلعه ، احداث بیمارستان 54 تختخوابی، الحاق سه شهرک ویس القرن، گل سفید و صالح اباد به بدنه اصلی شهر روانسر از مهمترین این پیشنهادات است.

جلال صفری با اعلام اینکه 8 مصوبه دور اول سفر شامل راه اندازی دانشگاه پیام نور، مطالعه احداث سد کیلانبر، پیگیری مرکز احداث مرکز سلامتی، طراحی و اجرای تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی روانسر ، احداث 48 واحد استیجاری، کمک به شهرداری روانسر، احواث دو سالن ورزشی و مرکز آموزش فنی و حرفه ای روانسر جمعا با اعتباری بالغ بر 38 میلیارد و 720 میلیون ریال به طور کامل اجرایی شده افزود: 13 مصوبه دور دوم سفر هیئت دولت نیز با اعتباری بالغ بر 47 میلیارد ریال و  میانگین پیشرفت 32 درصد در حال اجراست.

وی مهمترین مصوبات دور دوم سفر ریاست جمهوری شهرستان روانسر را تکمیل پروزه تعریض راه قزانچی به شاهو با 50 درصد پیشرفت، اجرای طرح جامع فاضلاب شهر و احداث تصفیه خانه شهر روانسر با 30 درصد پیشرفت، توسعه زیرساختهای عمرانی شهر شاهو با 40 درصد پیشرفت، تکمیل و اصلاح هندسی کنار گذر شهر روانسر با 90 درصد پیشرفت، احداث سالنهای سرپوشیده خواهران و برادران بخش شاهو با 80درصد پیشرفت و احداث هنرستان کشاورزی روانسر و ساختمانهای جنبی با 20 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.


برخورد شهرداری روانسر با عاملان ساخت و سازهای غیرمجاز
نوشته شده توسط آموزگار در ساعت

به گزارش وبلاگ شهرداری روانسر :حسینعلی طهماسبی شهردار روانسربا اعلام این که تصاحب زمین های عمومی و انجام ساخت و سازهای غیر مجاز جرم بوده و قابل پیگیری است گفت: شهرداری به عنوان مسئول مستقیم و قانونی اداره شهر و حریم آن با جدیت و قاطعیت در مقابل ساخت و سازهای شهری خواهد ایستاد و در این راه در مقابل هیچ کس مسامحه و اغماض نخواهد کرد.شهردار روانسر با اشاره به اینکه در برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز تعامل و هماهنگی مثبتی بین شهرداری، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی حاکم است افزود: تمامی مسئولان در بحث برخورد قاطع با ساخت و سازهای غیر مجاز اتفاق نظر دارند.طهماسبی همچنین ضمن هشدار به بنگاههای معاملات املاک سودجو و نیز برخی زمینخواران که با تصاحب و واگذاری غیر قانونی اراضی شهری به شهروندان در صدد بر هم زدن روند عادی و قانونی اداره و مدیریت شهر هستند تصریح کرد: هیچ شخص یا مجموعه ای بدون طی مراحل قانونی و رعایت ضوابط شهر سازی و شهرداری حق تصاحب، خرید، فروش و ساخت و ساز در حریم و داخل شهر را ندارد و شهرداری در صورت رویارویی با آن با قاطعیت و استفاده از اختیارات و ابزارهای قانونی خود برخورد خواهد کرد.وی انجام عملیات تخریب در منطقه گل سفید وصالح آباد  را نمونه ای بارز از جدیت و قاطعیت شهرداری روانسر در مقابله با رواج این قبیل ساخت و سازها دانست و از تعامل و همکاری مسئولان دستگاه قضایی و فرماندهی انتظامی شهرستان روانسر در اجرای این عملیات قدردانی کرد.


موفقیت برنامه زمستانه صداوسیمای کرمانشاه در جذب مخاطب
نوشته شده توسط آموزگار در ساعت

بالاخره پس از مدت مدیدی سیمای مرکز کرمانشاه نیم نگاهی به شهروندان وساکنان بخش ها ،شهرستان ها ومرکز استان نمود تا در شب های زمستانی  به همراه اعضای خانواده بیننده برنامه شبکه ای باشند که می بایست در راستای حفظ وارتقاء فرهنگ بومی وملی تلاش می نمود . از جمله این برنامه ها که در میان تمامی کرمانشاهیان با هر گویش توانسته خودی نشان دهد وکمتر از یک ساعت مهمان مردم کرد کرمانشاهی باشد برنامه زمستانه است .از ان جا که هجمه های فرهنگی به آداب ورسوم مناطق مختلف ایران در دستور شبکه های ماهواره ای  ودشمنان فرهنگ غنی ایران قراردارد سیمای استانی بهترین گزینه برای مبارزه با هجمه های فرهنگی ، حفظ وتقویت فرهنگ ، آداب ورسوم شهر ها وبخش های هر استانی می باشد وصداوسیما باتهیه وتولید برنامه های متنوع فرهنگی وهنری می تواند رسالت خویش را درحفظ وتقویت فرهنگ های ماندگار وارزشی ایران زمین به انجام رساند .به گزارش روابط عمومي صداوسيماي مركزكرمانشاه وبه نقل ازمحمدرضا اسكندري تهيه كننده ، اين برنامه شبانه كه بصورت تركيبي – نمايشي وبه مدت زمان 45 دقيقه بامخاطبان خودهمراه مي شود ازآيتمهاي متنوع وگوناگوني مثل نمايش ، ضرب المثلها ، ديدار( شامل گفتگو با نام آوران كرمانشاه)معرفي محله هاي قديمي،يادي ازشاعران، گزارش ومعرفي مشاغل تشكيل شده است.برنامه زمستانه برنامه اي تركيبي نمايشي به مدت 45 دقيقه ازشنبه تاچهارشنبه با اجرای شایسته رضاموزوني  ازسيماي زاگرس پخش مي شود


پیشرفت 65 درصدی مسکن مهر در روانسر
نوشته شده توسط آموزگار در ساعت

به نقل از سامانه اطلاع رسانی فرمانداری روانسر :

سیدفتح الله حسینی در جلسه ستاد مسکن شهرستان روانسر گفت: خوشبختانه زیرساخت ها و بسترهای خوبی در اجرای طرح مسکن مهر در استان صورت گرفته اما باید تلاش شود که استان به جایگاه واقعی خود برسد.

وی بر ضرورت همکاری بانک ها و تسریع در پرداخت تسهیلات مراحل مختلف ساخت مسکن مهر تاکید کرد و افزود: شهرستانهای منطقه اورامانات  از لحاظ پیشرفت مسکن مهر و مقاوم سازی و کیفیت ساختماهای روستایی از شهرستانهای پیشرو و موفق در سطح استان هستند.

فرماندار روانسر نیز در این نشست گفت: کار احداث 571 واحد مسکن مسکن مهر این شهرستان با 65 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

جلال صفری با اعلام اینکه تاکنون 2 میلیارد و 400 میلیون ریال تسهیلات در بخش مسکن مهر انفرادی پرداخت شده است افزود: 81 نفر با بانک قرارداد منعقد کرده و 21 نفر نیز پایان کار دریافت نمو ده اند.


روحانیت و مردم پاوه و اورامانات همراه رهبری و حامی نظام جمهوری اسلامی بوده و هستند
نوشته شده توسط آموزگار در ساعت

به نقل از سامانه اطلاع رسانی فرمانداری پاوه:

ماموستا ملا قادر قادری روز سه شنبه در گردهمایی ائمه جمعه اهل سنت استان کرمانشاه در مسجد قبا پاوه که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه برای هر 654 نفر در شهرستان پاوه یک مسجد وجود دارد گفت: حدود 45 روحانی در 85 مسجد شهرستان ضمن اقامه نماز جمعه و جماعات به تبلیغ و گسترش آموزه های دینی و رفع مسائل دینی و اجتماعی مردم مشغول هستند.

امام جمعه پاوه با اشاره به تهاجم همه جانبه رسانه ها و سایتهای استکباری علیه جمهوری اسلامی ایران، بصیرت و آگاهی را بهترین سلاح مقابله با این تهاجمات دانست و گفت: آیت الله علما، محوری شایسته برای حفظ وحدت و توسعه و اعتلای استان کرمانشاه در تمامی زمینه ها هستند.

تغیير وضعیت مدارس علوم دینی، رفع مشکلات این مدارس و تقویت همه جانبه آنها، رفع مشکلات روحانیت اهل سنت استان و توجه ویژه به آنها و تلاش برای حفظ وحدت از مهمترین مسائل مطرح شده در این گردهایی بود که بر رفع و انجام آنها تاکید شد.


فرماندار جوانرود از كاهش 92 درصدي پرونده هاي قاچاق كالا در اين شهرستان خبر داد
نوشته شده توسط آموزگار در ساعت

به نقل از روابط عمومی فرمانداری جوانرود :

علي رستمي در نشست قاچاق كالاوارز گفت : تعداد پرونده هاي قاچاق كالا به صورت ماهيانه در شهرستان 40 پرونده بوده كه هم اكنون در ماه به 3 تا 4 پرونده رسيده است . وي نظارت وبازرسي واجراي طرح هدفمند سازي يارانه ها را از علل كاهش پرونده هاي قاچاق كالا در جوانرود اعلام كرد . فرماندار جوانرود با ياد آوري  پيادمدهاي ناگوار قاچاق كالا اظهار داشت : قاچاق پديده اي است كه از جهات گوناگون حيات جامعه را تهديد مي كند . رستمي تصريح كرد : از يك سو واردات كالاهاي قاچاق به توليدات مشابه در داخل لطمه وارد مي كند ورشد وپيشرفت را مختل ومانع ايجاد اشتغال پايدار خواهد شد . واز سوي ديگر باعث ورود كالاهاي فاقد مطلوبيت وزيان به مصرف كنندگان وباعث شكاف طبقاتي   وبهرمندي يك گروه خاصي مي شود . 


بارش برف مدارس روانسر را تعطیل نمود
نوشته شده توسط آموزگار در ساعت

روانسر خبر

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش روانسر در سامانه اطلاع رسانی :

بارش برف موجب تعطیلی تمامی مدارس گروه صبح شهرستان روانسر شد

مدیر آموزش وپرورش شهرستان روانسر با اعلام این خبر افزود : به دلیل بارش برف ومشکل تردد دانش آموزان تمامی مدارس گروه صبح شهرستان روانسر ( بخش مرکزی روانسر وبخش شاهو ) امروز یکشنبه 26/10/89 تعطیل اعلام می گرددد.

رحیم کرمی تصریح کرد : اعلام تعطیلی مدارس به جهت تغییرات شرایط  جوی، با هماهنگی اداره کل آموزش وپرورش از طریق صدا وسیمای مرکز کرمانشاه ونیز سامانه اطلاع رسانی روابط عمومی این مدیریت به اطلاع عموم خواهد رسید .


خیابان های اصلی شهر روانسر نورپردازی می شوند
نوشته شده توسط آموزگار در ساعت

به نقل از وبلاگ شهرداری روانسر :

شهردار روانسر گفت: به منظور زیباسازی و نورپردازی معابر شهر روانسر 190 عدد چراغ روشنایی خریداری شده است.

حسینعلی طهماسبی این چراغها را از نوع 2 حبابه پایه ساده کره ای LEDدار 7 رنگ، چراغ پایه روشن 2 حبابه 7 رنگ LED دار کره ای و چراغ 2 حبابه تک رنگ کره ای با پایه چدنی اعلام کرد.وی گفت: کار نصب این چراغها در ورودی شهر به اتمام رسیده و کار نصب بقیه لامپها در بلوار 22 بهمن و سه راه اصلی شهر تا مجتمع اداری تا چند روز اینده به اتمام می رسد.شهردار روانسر هزینه خرید این چراغ ها را 240 میلیون ریال اعلام کرد.


با اختصاص هفده میلیارد ریال تمامی مدارس استان کرمانشاه تجهیز می شوند
نوشته شده توسط آموزگار در ساعت

به نقل از سامانه اطلاع رسانی روابط عمومی آموزش وژرورش شهرستان روانسر :

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه در روانسر گفت: هفده میلیاردو 400 میلیون ریال اعتبار از محل 12درصد تملک دارایی ها برای خرید تجهیزات آموزشی مدارس استان کرمانشاه اختصاص یافته است .

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان روانسر ، اسدالله اله وردی در نشست مدیران مدارس  دوره متوسطه شهرستان روانسر که در محل هنرستان فنی وحرفه ای دخترانه ام البنین روانسر برگزار شد با اعلام این خبر افزود : در استان کرمانشاه 19 هزارو 246 هنرجو در 115 هنرستان روزانه  فنی حرفه ای وکاردانش  مشغول تحصیل هستند وبه منظور توسعه وتجهیز هنرستان های فنی وحرفه ای وکاردانش از محل اعتبار مذکور بیش ازپنج میلیاردو 780میلیون ریال جهت تهیه وخرید تجهیزات کارگاهی وآزمایشگاهی هنرستان ها اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به اهداف هنرستا ن های فنی وحرفه ای وکاردانش تصریح کرد :پوشش تحصیلی در هنرستان های استان کرمانشاه در رشته های فنی وحرفه ای92/15 ودر رشته های  کاردانش 36/18  می باشد وبا توجه به اینکه نیروی متخصص بازار کار از هنرستا ن ها تامین و تربیت می شوند جذب حداکثری هنر جویان هنرستان های فنی وحرفه ای وکاردانش در بازار کار  از اولویت های اساسی واهداف اداره کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه می باشد .

الله وردی خاطر نشان نمود ، امیداست  با مساعدت وهمراهی مسئولان استانی ومحلی به ویژه استاندار محترم وفرمانداران ارجمند  درموضوع اعطای تسهیلات بنگاه های زود بازده واشتغال زایی ،فارغ التحصیلان هنرستان های فنی وحرفه ای وکاردانش استان در اولویت قرار گیرند .

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه در خاتمه افزود : بحمدالله مشکل هنرجویان هنرستان ها ی فنی وحرفه ای وکاردانش برای ادامه تحصیل در دانشگاهها وموسسات آموزش عالی مرتفع شده وهنرجویان هنرستان ها مشکلی برای ادامه تحصیل ندارند .

در ابتدای این نشست مدیر آموزش وپرورش شهرستان روانسر با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در خصوص پیگیری شاخص های آموزشی ، کمیته تجهیز کارگاهها وآزمایشگاه وهمچنین اجرای طرح تشکیل کلا س های تقویتی جهت دانش آموزان سال اول متوسطه وایجاد نمایشگاه دائمی دستاوردهای هنرجویان هنرستان های فنی حرفه ای  وکاردانش  اظهار داشت :درشهرستان روانسر بیش از 2 هزار و388 نفر دانش آموز دختر وپسر در 25 مدرسه متوسطه نظری ومهارتی در سال تحصیلی 90-89 مشغول تحصیل هستند .

رحیم کرمی تصریح کرد : به منظور ایفای نقش موثر نظام آموزش وپرورش در مسیر چشم انداز وبرنامه های توسعه اجتماعی ، اقتصادی وفرهنگی کشور ونیز ارتقای سطح کیفی آموزش های مهارتی وکاربردی دانش آموزان مدارس روستایی در توزیع تجهیزات کارگاهی وآزمایشگاهی در اولویت قرار دارند.

وی همچنین اعلام نمود مدیران مدارس در اسرع وقت نسبت به ثبت نتایج امتحانات سال تحصیلی گذشته دانش آموزان (89-88) در سامانه الکترونیکی  بکفا وزارت آموزش وپرورش به نشانیwww.bakfa.irبرابر ضوابط  اقدام نمایند .